Ę
N
O
R
T
S
Ę
J
U
T
Y
Z
C
W

Świetnie, że jesteś

kilka słów o mnie
zapraszam

Nazywam się

Jolanta Bujnowska

To co dla mnie ważne i czym się w życiu kieruje to:

Dobrostan

ciągle rozwijać się i stale wzmacniać równowagę i jakość życia w zakresie zdrowotnym, relacyjnym, emocjonalnym i duchowym

odwaga

doświadczać życia w pełni, odkrywając swój potencjał, podejmując wyzwania i mierząc się z lekcjami i zmianami

Wolność

żyć w oparciu o własny światopogląd, kreować rzeczywistość i styl życia, będąc niezależnym finansowo

sprawczość

pokazywać na własnym życiu i wymiernych wynikach osiągane rezultaty i pomagać ludziom i organizacjom wychodzić z ograniczeń

Poczucie sensu

przyczynić się do budowania wartości, działać na rzecz zwiększania samoświadomości i kierować się troską o budowanie dobrej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Robić rzeczy które warto nawet jak się nie opłaca

Moje obecnie, najważniejsze role zawodowe to Ekspert z zakresu operacji finansowych, Mentor, Trener rozwoju i biznesu oraz Inwestor. Doświadczenie, jest komplementarne, co pozwala mi działać strategicznie, czuć się pewnie w tym co robię i być wiarygodną w działaniu.

Będąc certyfikowanym mentorem oraz trenerem rozwoju i biznesu, rozwijam własną markę, wspierając innych w realizacji celów rozwojowych i finansowych.

Aby być skuteczna i zapewniać najwyższą wartość, współpracuje z partnerami strategicznymi i nieustanne dbam o własny rozwój. Dzięki czemu prowadzone przeze mnie procesy mentoringowe i projekty są wielowymiarowe, oparte na profesjonalnej diagnostyce i metodyce, przy użyciu certyfikowanych narzędzi.

Współpracowałam z największymi globalnymi korporacjami, rekrutując, szkoląc, prowadząc projekty i zarządzając dużymi zespołami ludzi na rynkach europejskich, azjatyckich
i amerykańskich.

Pomagam organizacjom osiągać zaplanowane cele poprzez dostarczanie rezultatów, wdrażanie optymalizacji oraz innowacyjnych i wielopoziomowych rozwiązań.

Ukończyłam studia inżyniersko – magisterskie z zarządzania i marketingu oraz podyplomowe w dyscyplinach: psychologia biznesu, zarządzanie płynnością finansową, oraz zarządzanie i wycena nieruchomości.

Moje największe życiowe osiągnięcia to zbudowanie wartościowych relacji z ważnymi dla mnie osobami, realizacja własnego stylu życia oraz rozwijanie się zawodowe.

To co mnie ukształtowało, to moje własne życiowe i zawodowe wybory i właśnie tymi doświadczeniami się dzielę, ponieważ mam potrzebę podać dalej, aby innym również służyło w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu odwagi w działaniu oraz rozwoju samoświadomości.

Rzuć mnie wilkom,
a wrócę na czele stada

Mam umiejętność radzenia sobie z trudnymi zadaniami i doprowadzania ich do oczekiwanego rezultatu. Pokonywanie przeszkód jest dla mnie okazją do przyjrzenia się samej sobie.

Wierzę w doświadczanie, dlatego podejmuję wyzwania. Jak inaczej mogłabym korzystać z możliwości? Na własnym życiu pokazuję efekty swoich wyborów.

Prowokuję do refleksji, przekraczania progu komfortu i zmierzania się ze swoimi przyzwyczajeniami i przekonaniami, aby zyskać nową perspektywę. Zawsze jednak buduję bezpieczną przestrzeń i z uważnością czuwam nad drogą.

Mam odwagę wyrażania własnych myśli i kreowania rzeczywistości. Nie płynę z prądem, mam swoją drogę. Mam też zdanie, że wszystkie sprawy między ludźmi powinny być postawione jasno, więc daję i oczekuję bezpośredniości i szczerości. Tym którzy wybierają plotkowanie za plecami, mówię, że nie bez przyczyny są za plecami.

Lubię opierać swoje decyzje na faktach, popartych intuicją i przemawiają do mnie argumenty logiczne i ludzie, którzy podejmują trud dążenia do celu.

W moim życiu towarzyszą mi emocje, bo właśnie one są katalizatorem przemian. Są też świadectwem tego, że JESTEM i Ty JESTEŚ.

Świadomie, kształtuję i przedstawiam rozwiązania w sposób holistyczny: myślę szeroko, analizuję poprzez słuchanie głosów i zbieranie informacji, określam współzależność, dokonuje wyboru optymalnego i podejmuję działania, które konsekwentnie realizuje. Odpowiadam za swoje decyzje i przerabiam lekcje.

Jako mentor, daję dostęp do swoich zasobów i buduje więź, co wymaga zaangażowania od obydwu stron. Dbam, aby realizacja zamierzeń nastąpiła poprzez działanie. Nie pozostawiam na etapie planów, aby nie prowokować prokrastynacji.

PRZYŁACZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI

Z Jolą współpracowałam już dwukrotnie i za każdym razem jest to dla mnie duży skok do przodu. Rzeczy trudne stają się początkiem wielkich odkryć a rozwiązania ostateczne przechodzą moje oczekiwania.
~ Aleksandra Szopa
Spotkania z Jolą to nie tylko przyjemność intelektualna, ale można liczyć na dojście do sedna i rozwiązywanie problemów u źródła. Podczas mentoringu, nie miałem poczucia przyklejania kolejnego plastra, lecz realne sięgnięcie do problemu i raz na zawsze ustawienie spraw, aby iść do przodu. To daje ulgę i dużo energii do życia.
~ Karol Bryk
Nie wiedziałam na co mogę liczyć podczas sesji mentoringowych, ale to co dostałam wystarczy mi na kilka kolejnych lat. Jola bardzo kompleksowo podchodzi do człowieka. Spotkania są zawsze przygotowane, po każdym spotkaniu dostawałam wiele inspiracji, zadań, ćwiczeń, testów ... listę książek które sprawiły, że odkryłam jakby inny świat ... dziękuję Ci bardzo, Jolu!
~ Jadzia Maks
Mentoring to nowe słowo i nie wiadomo, co można oczekiwać. Jola jednak na początku stawia sprawę jasno i mówi od razu co można od niej dostać a co nie. Nie wiem skąd u tej istoty tyle energii, umiejętności słuchania i siły, aby za rękę prowadzić innych... mnie nawet pchać pod górę. To była trudna podróż, ale z towarzyszem, który poda rękę idzie się szybciej i pewniej.
~ Julia Urban
Jola, sprawiała, że zrozumiałam lepiej siebie i sytuację w której jestem. Zrozumiałam, że nie ma drogi na skróty, ale również to, że mam wpływ na swoje życie. Lubię myśleć o tym kim i gdzie będę za 10 lat i co sobie wtedy powiem. Jolu, to pytanie zostanie ze mną na zawsze.
~ Kasia Kaliszewska

Pracowałam dla

strzałka
Role i projekty zawodowe
fala
 • 1995 Projekt: Studia, Politechnika Częstochowska Rola: Studentka
 • 2000 – 2002 Projekt: Compensa Zycie: branża ubezpieczeniowa Rola: Office Manager 
 • 2002- 2006 Project: PKO/Credit Suisse :fundusze inwestycyjne Rola: Office Manager 2002-2003 Rola: Operating Director 2003-2006
 • 2006 -2008 Projekt: Ace European Group: branża ubezpieczeniowa Rola: Regional Operations Manager CEE 
 • 2008- 2011 Projekt: BZ WBK Faktor: faktoring Rola: Dyrektor Departamentu Operacyjnego 
 • 2011-2012 Project: Citibank International: usługi finansowe Rola: Dyrektor AML 
 • 2012- 2014 Projekt: ING Financial Services, Insurance & OFE : branża ubezpieczeniowa i usługi finansowe Rola: Operations & Customer Care Director 
 • 2014-2017 Projekt: Interim Management Rola: Interim Manager
 • Od 2017 Rola: Mama
 • 2017- 2022 Projekt: XL Catlin, AXA XL: usługi ubezpieczeniowe  Rola: Senior Delivery Leader, Head of Insurance Operations Poland, 2017 -2020 Rola: Vice President Insurance Operations
 • Od 2021 Rozwój własnej działalności Projekt: Inwestycje, Ubezpieczenia, Mentoring,  Interim Management Rola: Inwestor, Przedsiębiorca, Właściel marki
 • 2022 Projekt: współpraca z Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Rola: Mentor
 • 2023 Projekt: współpraca z Fundacją Liderek Biznesu Rola: Mentor

Jestem częścią społeczności i współpracuje


Probono

Oprócz działalności biznesowej, prowadzę również praktykę mentoringową pro – bono, współpracując z Fundacjami i Społecznościami. Zależy mi na tym, aby realnie pomagać w​ rozwoju i przekazać dalej wsparcie, bez względu na okoliczności finansowe. To moja forma podziękowania za wsparcie, które ja otrzymałam i ważna dla mnie misja społeczna.

Let stalk about?

Telefon kontaktowy

+48 601 548 316

Adres e-mail

kontakt@jolantabujnowska.pl

Odwiedź moje profile